نگهداری کودک

افت درسی بچه ها علت دارد افت درسی بچه ها علت دارد
در سال های اخیر شاهد رکود تحصیلی بین دانش آموزان نوجوان به دلایل مختلف هستیم. برخی از دانش آموزان، به خصوص پسرها دوست دارند هر چه زودتر وارد بازار کار شوند و به همین دلیل تحصیل را کنار می گذارند.
ادامه مطلب
با گیرکردن اجسام در گلوی بچه ها چه کنیم؟ با گیرکردن اجسام در گلوی بچه ها چه کنیم؟
بچه‌ها در سال اول تولد به خاطر شکل نگرفتن کامل حس لامسه به غیر از دست‌ها از دهان‌شان به عنوان راهی برای شناخت دنیا و اشیا دور و برشان استفاده می‌کنند و به همین دلیل اصلا عجیب نیست که این اجسام وارد دهان و مجاری تنفسی آن‌ها شود...
ادامه مطلب
چرا کودک به سکسکه می‌افتد؟ چرا کودک به سکسکه می‌افتد؟
معمولا پس از غذا به دلیل پر شدن معده، کودکان دچار سکسکه می‌شوند، اما گاهی ممکن است کودک با معده خالی هم سکسکه کند. دلیل آن هم بلعیدن مقدار زیادی هوا به‌خاطر مکیدن شیشه یا پستانک است.
ادامه مطلب
عوارض استفاده زیاد از شیشه و پستانک عوارض استفاده زیاد از شیشه و پستانک
بهتر است نسبت به مصرف شیر با شیشه توسط فرزندتان مراقبت بیشتری به خرج دهید چون می تواند مانع مکیدن شیر از سینه مادرش شود و تمایل بیشتری به مکیدن شیشه و پستانک پیدا کندو این امر باعث کاهش شیر مادرش شود.
ادامه مطلب
آیا روروئک به زود راه افتادن کودک کمک می‌کند؟ آیا روروئک به زود راه افتادن کودک کمک می‌کند؟
اگر اصرار دارید که کودکتان برای راه افتادن از روروئک استفاد کند یا او خودش به این وسیله وابسته شده است، باید کمی درباره راه افتادن بچه نگران باشید. اما آیا واقعا روروئک می‌تواند به راه رفتن کودک‌تان کمک کند یا به راه رفتن او آسیب می‌زند؟
ادامه مطلب
شکلات خوردن بچه ها و همه فواید و ضررهایش شکلات خوردن بچه ها و همه فواید و ضررهایش
آیا از مصرف زیاد شکلات کودک‌ تان نگران هستید؟ اولین موردی که باید به آن توجه کرد این است که تغذیه کودک‌مان باید چگونه باشد؟ بدون شک تمام مادران وعده‌های سالمی به کودکان خود در خانه می‌دهند اما آیا این در مورد غذاهایی که کودکان در خیابان یا مدرسه می‌خورند نیز صادق است؟
ادامه مطلب
اثرات ماساژ در نوزادان اثرات ماساژ در نوزادان
نخستین رابطه نوزاد با دنیای خارج از طریق لمس کردن حاصل می شود. لمس کردن نوزاد تاثیر بسزایی در ارتباط عاطفی، احساس امنیت و اعتماد او به محیط اطرافش دارد. کودکانی که از سوی پدر و مادر با محبت لمس می شوند؛ احساس آرامش بیشتری دارند.
ادامه مطلب
علت لبخند نوزاد در خواب علت لبخند نوزاد در خواب
از همان هفته اول تولد، بيش‌تر مادران حس می‌کنند نوزادشان لبخند می‌زند، اما حقیقت آن است که او تلاش می‌کند تا این کار را انجام دهد. لبخند نوزاد یک‌هفته‌ای، لبخند متقارنی نیست. به گوشه‌ای از لب محدود شده و همراه با آن، چشم‌ها و گونه‌ها حرکتی انجام نمی‌دهند و به عبارت دیگر، هنوز ماهیچه‌ها برای لبخند زدن توانا نیستند!
ادامه مطلب
نوزاد را قنداق کنیم یا نه؟ نوزاد را قنداق کنیم یا نه؟
قنداق کردن نوزادان به منظور آرام نگه‌داشتن آنها شیوه‌ای است که از سال‌ها پیش رواج داشته و بنا بر پژوهش‌های جدید ممکن است برای سلامت نوزاد خطرناک باشد...
ادامه مطلب
والدین الگوی فرزندان هستند والدین الگوی فرزندان هستند
والدين بخشى از زندگى فرزندان را تشكيل مى‏ دهند و همواره به عنوان الگويى براى آنان محسوب مى‏ شوند. تقليد كودكان از والدين امرى انتخابى نيست، زيرا ماهيت انسان به گونه‏ اى است كه به طور طبيعى به اين سو قدم بر مى ‏دارد.
ادامه مطلب