سلامت ذهن

چگونه درس‌های مدرسه را در حافظه‌مان نگه داریم؟ چگونه درس‌های مدرسه را در حافظه‌مان نگه داریم؟
اگر می خواهید چیزی یاد بگیرید به دو نوع دانش احتیاج دارید: یکی در مورد موضوع مورد نظر مثل ریاضی، تاریخ یا برنامه نویسی، و دیگری در مورد نحوه ی یادگیری.
ادامه مطلب
تقویت حافظه به کمک یوگا تقویت حافظه به کمک یوگا
تمرینات یوگا بدلیل بالا بردن قدرت تمرکز و تعادل فرد نقش مهمی در تقویت حافظه دارد. میزان حواس پرش افکار بعد از تمرینات یوگا بسیار کاهش می یابد. روش های گوناگون عبارتند از روش منطقی، درک مفهومی موضوع، فرا یادگیری Over Learning و ...
ادامه مطلب
راه های کنترل خشم به روش مانترا راه های کنترل خشم به روش مانترا
اینکه گاهی در زندگی عصبانی شویم، کاملا طبیعی و عادی است؛ چرا که در برخی مواقع حتی موارد کوچک هم می توانند ما را تحریک کنند. متاسفانه خشم و عصبانیت احساساتی هستند که به سختی می توان آنها را کنترل کرد اما با به کارگیری چند روش کارآمد می توان تلاشی سودمند در جهت کنترل این احساسات کرد. اما فراموش نکنید سلامتی مهمترین بخش زندگی هر فرد است و فردی که مدام عصبانی می شود، باید در انتظار بیماری هایی نظیر افزایش فشار و قند خون باشد.
ادامه مطلب
فوبیا چیست؟انواع فوبیا و درمان آن فوبیا چیست؟انواع فوبیا و درمان آن
ترس و فوبیا : ترس در مقابل خطر از شما محافظت می کند، در حالی که فوبیا ارتباط چندانی با خطر ندارد. بیش از 19 میلیون نفر آمریکایی مبتلا به فوبیا می باشند-- ترس شدید، غیر منطقی در زمان مواجه شدن با وضعیت ، فعالیت، یا شی خاص. فرد مبتلا به فوبیا، ممکن است بداند که اضطراب و ترسش موجه نیست، اما نمی تواند احساسات خود را کنترل کند. فوبیا گاهی به قدری شدید است که عملا فرد را فلج میکند.
ادامه مطلب